DOVOZ 200SX ze země MIMO EU

jak na to :-)
Odpovědět
Pacoš
user
Příspěvky: 1
Registrován: 30.10.2019, 23:36

DOVOZ 200SX ze země MIMO EU

Příspěvek od Pacoš » 31.10.2019, 00:09

Zdar hoši jsem tady úplně nový, a našel jsem tu téma o dovozu ze Srbska tak bych to rád trochu oprášil

Já si na svoje narozeniny před 2 týdny právě 200SX S13 nechal dovézt ze Srbska
(našel jsem si na na mobile.de asi rok jsme se domlouvali ohledně auta až se z nás stali super přátelé, ja se na 200byl podívat v srbsku a pak mi ji přivezl on do ČR když jel za mnou na dovolenou) :wink: :D

jak to vše probíhá probíhalo :
1. s hromadou papírů a Nissanem kterého mi kamarád dovezl jsme jeli v Brně na celnici, kde vše šlo až luxusně hladce, všichni byli super a snažili se maximálně pomoct !
Proclili auto z dle jeho kupní ceny, logicky jsem chtěl na celnici nechat co nejmíň tak jsme stanovili kupní cenu na 2100€, celní hodnota v SRB - 1000 - 2000€, mají na to tabulky, pokud by byla cena moc nízká může ji celník v ČR napadnout a vaši kupní smlouvu označit za neplatnou
MUSÍTE mít nějaký papír kde bude vyúčtovaní i cena za přepravu, pán na celnici byl ale super a tak jsme vypsali dovozní náklady 3kč/km takže ve finále asi 2000 Kč,
( k.c. 2100€ / 10% clo = 210€, clo se přičte ke kupní ceně --- 2310€ / 21% DPH = 485€ tzn že při kupní ceně cca 53 000 Kč jsem na celnici nechal 18 500 Kč )

fajn auto procleno co teď ???
2. jelikož auto bylo v Srbsku registrováno déle než 8 let nelze ho tedy v ČR jakkoliv přihlásit - tzn nejschůdnější cesta je přihlásit auto v Polsku a to je největší problém, resp problém je sehnat poláka který to pro vás udělá, samozřejmě za poplateček... ( na Slovensku to jde taky, ale je to byrokratické kolečko jako u nás a to nechceš... v Polsku vám auto přihlásí, aniž by ho kdykoliv viděli a fyzicky tam bylo stačí jim papíry s údaji vozidla, v podstatě výpis jako máte ve velkém TP, tak si ho nějak sepíšete podle netu...)
dejte si pozor aby vám vypsali technický list vozidla v PL pořádně ! může se stát na to serou a napíšou např.: výkon 0 kW nebo něco podobného...
po cca měsíci se v Polsku vše vyřídí a dále už je to jako Import PL - CZ

3. Dovozová STK + emise, zase za poplateček protože by to nikdy neprošlo :D

4. povinné ručení - tady je menší problém protože v Srbsku NEEXISTUJE VELKÝ TP jehož číslo do smlouvy uvedete, ale to se dá vše vyřešit, např pojištěním na co nejkratší dobu, s tím že do poznámek uvedete že TP neexistuje ( po jeho vydání zase na pojišťovnu a dořešit...)

5. Poslední štací je klasicky registr odboru dopravy kde vypíšete nějaké papíry zažádá se o přezkoumání dovozu bla bla bla... to trvá asi 2 - 3 týdny oni vám to musí schválit, zaplatíte 10 000 eko za EURO 1 a méně, 800 za přepis, dostanete značky a hurá domů... :bounce:

A MÁTE VYHRÁNO, a jste asi o 40 000 Kč chudší na poplatcích :bounce: :mrgreen: :alien: :roll: :lol: :P :wink:

Uživatelský avatar
DarkEgg
user
Příspěvky: 221
Registrován: 19.07.2011, 15:29
Bydliště: Praha

Re: DOVOZ 200SX ze země MIMO EU

Příspěvek od DarkEgg » 02.11.2019, 11:19

Pekne sepsane, to se urcite bude nekomu hodit :wink:
200sx s13 1989

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů